Adana Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal seo | Kurumsal Seo Danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı ile normal SEO kavramı yapılan iş bakımından  aynı anlama geliyor gibi görünse de birbirine anlam bakımından farklı kelimelerdir. Kurumsal SEO; bireysel web sitelerine değil kurumsal şirketlere yapılan çalışmalardır. Bu sebeple kurumsal SEO çalışmaları titizlikle en iyi şekilde yapılmalıdır. Arama motorları, yapılan seo çalışmasının bir kuruma veya firmaya yapıldığını anlayabilmektedir. İyi seo çalışması yapılmayan kurumsal web siteleri arama motorları tarafından iyi itibar görmediği için arama sonuçlarında arka sıralarda kalmaktadır.

Kurumsal seo çalışması yapılmadan önce ilgili site çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. İşlemler düzenli ve planlı bir şekilde yapılmalıdır ve bu planın dışına çıkılmamalıdır. Yapılan çalışma ne çok aşırı nede az yapılmalıdır. Derinlemesine sektör rekabeti iyi analiz edilmelidir. Kurumsal firmanın rekabet ettiği diğer siteler detaylıca incelenmelidir ve aldıkları backlinklerden anahtar kelime analizi yapılmalıdır ve raporlanmalıdır. Site içi SEO ile özellikle de site dışı SEO çalışması çok hassas yapılmalıdır. Alınan backlinkler kaliteli ve mümkün olduğunca bulunduğunuz sektörle ile ilgili benzer sitelerden alınmalıdır.

Yapılan bütün bu çalışmalar sağlıklı bir şekilde konusunda uzman kurumsal seo danışmanlığı hizmeti veren kişiler tarafından yapılmalıdır. Çalışmalar iyi bir şekilde tamamlanırsa web siteniz arama motorlarında ilk sıralarda yerini almış olur. 

Sektör Analizi: Web sitenizin durumu incelenir, ve içerisinde bulunduğunuz sektörle alakalı detaylı analiz yapılır. 

Rakip Analizi: Sektör analizinin ardından ulaşmak istediğiniz noktada bulunan rakiplerinizin web siteleri incelenir. Kurumsal SEO anlamında yapmış oldukları tüm çalışmalar detaylı bir şekilde incelenir. Sizden farklı olarak neler gerçekleştirip o noktalara geldikleri analiz edilip raporlanır.

Anahtar Kelime Analizi: İçinde bulunduğunuz sektöre bağlı olarak geri dönüşü daha çok alabileceğiniz, arama motorlarında en çok aranan ve size ticari anlamda getiri sağlayacak anahtar kelimeler analiz edilir. Tespit edilen bu kelimeler üzerinde yoğunlaşılarak SEO yöntemleri uygulanır.

SEO Hizmetinin Faydaları

  • Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti ile Google ve bilinen diğer tüm arama motorlarında ilk sayfada, ilk sıralarda yer alırsınız.
  • Sitenize gelen ziyaretçi sayısı artar ve hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.
  • Web siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar ve bu size olumlu geri dönüş sağlar.
  • İnternette popüler bir dijital kimliğe sahip olursunuz.
  • Doğal ve kalıcı bir şekilde 1. sayfada yerinizi alabilirsiniz.
  • Satışlarınızı ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
  • Özgün ve kaliteli içeriklerle markanızın imajını yükseltebilirsiniz.
  • Siteniz için güçlü referans noktaları oluşturabilirsiniz.
  • İnsanlar web sitenizi öğrenirler. Markanızın güvenirliği ve popülaritesi artar.

Adana Seo